niedziela, 15 stycznia 2012

Autyzm wprowadza zmysły w błąd !!!


Od praktcznie pierwszego momentu gdy zobaczyłam filmiki w necie z Bartkiem Topą byłam przekonana, że to akcja społeczna!!! Na codzień pracuję z osobami cierpiącymi na Autyzm więc temat nie jest mi obcy! Wiem, że jako społeczeństwo nadal nie jesteśmy dostatecznie przygotowani na KONFRONATCJE z osobami cierpiącymi na Autym czy też innego rodzaju chorobami lub upośledzeniami. Widać to chociażby po wpisach pod filmikami z Topą na różnych portalach w internecie!!! Poza tym, czasami idąc po ulicy z osobą autystyczną mam ochotę krzyczeć do wszytskich gapiów TO TYLKO AUTYZM - SPOKOJNIE!!!!!  Dlatego też popieram w 100% akcję fundacji Synapsis, która ma na celu pokazać nam, że Autyzm zmiania percepcję świata i zniekształca pracę naszych zmysłów do tego stopnia, że cierpiący na niego ludzie słyszą, widzą i czują wszystko inaczej niż my!!!

3 komentarze:

 1. Ja również popieram! Nie wiem co to znaczy żyć z kimś chorym na autyzm, ogólnie z tak chorymi ludźmi, i jest mi to naprawdę obce. Jednak nie gapię się, nie wytykam palcami, jestem w stanie traktować te osoby tak samo jak innych (zdrowych) ludzi. Wnerwia mnie jak ktoś np. na ulicy gapi się na tych chorych ludzi, traktując ich jak jakiś (przepraszam za określenie) dziwaków. To przykre...

  OdpowiedzUsuń
 2. Rozbroiło mnie zrobienie z Bartka Topy wariata przez niektóre media...

  Bardzo dobra akcja:) Niestety w naszym społeczeństwie wciąż panują stereotypy, że człowiek w jakimkolwiek stopniu ułomny zostaje wykluczony z grupy... To bardzo przykre i przynosi wiele krzywdy. Ludzie mają ogromny problem z tolerancją jakiejkolwiek odmienności.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajne sa te filmy , dzieki ze mi je pokazalas ;)

  OdpowiedzUsuń