niedziela, 22 stycznia 2012

Czytamy :-))

Od pewnego czasu praktycznie codziennie po kąpieli staramy się czytać Amelce bajki. Wszystko zależy od tego w jakim Amelina jest nastroju i humorze. Trzeba przyznać, że bardzo jej się podoba nasza nowa rutyna ;-) W trakcie słuchania czytającej Mamy lub Taty, Amelia gada bez przerwy, jak nakręcona katarynka, tak jakby komentowała to co słyszy :-) Amelia uwielbia gdy zmieniam tonacje głosu lub tempo czytania. Śmieje się od ucha do ucha! Od razu widać, że dziecko czuje się zrelaksowane, spokojne i szczęśliwe w towarzystwie rodziców. Gdzieś wyczytałam, że głośne czytanie dzieciom buduje niesamowitą więż między dzieckiem a rodzicami. Dziecko potrzebuje przecież naszej bliskści, czułości i uwagi. Dbajmy o to by budować ową więż już od małego i pielęgnować ją przez kolejne lata. Dlatego tak ważne jest by czytać codziennie dziecku conajmniej 20 min!! My się staramy choć nie zawsze do tych 20 minut dobijamy, ale to nie jest ważne! Bo liczy się to, że spędzamy dużo czasu w doborowym towarzystwie ;-) a o innych zaletach cztania dzieciom napiszę następnym razem... Pozdrawiamy


5 komentarzy:

 1. czytać warto, szczególnie jeśli nie jest to przymusem a przyjemnością :)

  OdpowiedzUsuń
 2. A czytacie po polsku czy po angielsku ? ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się. My czytanie codzienne rozpoczęliśmy około 6 miesiąca i od tamtego czasu mój syn nie potrafi obejść się bez książki. teraz nie czytamy tylko do snu, mamy rożne pory na czytanie i co dziennie poświecimy temu rożna ilość czasu, w zależności od możliwości, ale bajka po prostu musi być.

  OdpowiedzUsuń
 4. JA też czytałam małej, ale ona chyba mało co rozumiała, a jak zmieniałam tonację to patrzyła na mnie jak na wariatkę :D haha

  OdpowiedzUsuń
 5. @ Mama Sophie- oczywiście czytamy tylko po polsku :-) od piątku Mała Amelia M. idzie do żłobka i tam będzie szlifować swój angielski haha :-))

  @Duśka- no i właśnie o to chodzi by dzieci miały niezły ubaw z nas rodziców czytających im bajki! Nawet jeśli teraz ich nie rozumieją to już za niedługi czas coś pewnie zaczną "kumać" a tym samym lepiej się rozwijać ;-)

  OdpowiedzUsuń