sobota, 14 stycznia 2012

co począć???

Praktycznie od początku stycznia wprowadziłam Amelce dwa stałe posiłki zamiast piersi a mianowicie śniadanie (owsianka z owocami) oraz obiad. Wyczytałam także, że w przypadku podawania dodatkowych posiłków należy dziecku zacząć podawać wodę, herbatkę lub sok przecierowy. I tu zaczęły się schody!!!! Amelka ładnie i szybko nauczyła się jeść śniadanie i obiad natomiast za chiny ludowe nie chce pić wody czy herbatki. Podaje jej kilka razy dziennie butelkę z napojem i za każdym razem tylko gryzie smoczek oraz wypluwa zawartość butelki. Mało tego jakieś 20-30 min po owych posiłkach domaga się cyca. I teraz zaczęłam się zastanawiać czy :
 1. dziecko moje chce pić ( ale nie z wodę czy herbatkę oczywiście )?
 2. dziecko moje się niedojda i dlatego chce cyca?
 3. dziecko moje z przyzwyczajenia chce possać sobie cyca?
No i sama nie wiem co robić...zgłupiałam....
Jak mam nauczyć Amelkę pić cokolwiek innego poza moim mlekiem? Zaznaczam, że problem nie tkwi w tym, że Amelia nie potrafi pić z butelki, bo POTRAFI!!! Ona po prostu nie chce pić wody lub czegokolwiek innego!!! No i nie wiem czemu tak szybko po posiłku domaga się cyca??? Na razie się jakoś nie stresowałam ale zbliża się czas, gdy pójdzie do żłobka i dobrze by było, by piła już jakieś napoje. Poza tym wracam na pełen etat do pracy i cyca nie będzie pod ręką!! Co począć?? Jakieś wskazówki??? PLEASE!!!!

9 komentarzy:

 1. Miałam podobnie - nie zniechęcałam się i podawałam do każdego posiłku innego niż cycuś wodę i teraz popija już bardzo ładnie ! Musi się uczyć butelki więc ja bym radziła Ci podawać mimo że na razie nie popija - w końcu się nauczy.

  OdpowiedzUsuń
 2. a może pój łyżeczką, u mnie wcześniej tylko tak pił, teraz pije z niekapka

  OdpowiedzUsuń
 3. A może mleko modyfikowane ? Ja zawsze uparcie dawałam wode do picia , tylko zmieniałam butelki lub kubki niekapki ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. no właśnie problem w tym, że Amelka pije mleko modyfikowane lub moje z butelki bez problemu. Nie chce natomiast pić wody! Chyba spróbuje podawać jej bezpośrednio z kubka lub łyżeczki!

  OdpowiedzUsuń
 5. moja nie chciała pic mleka z butelki jak ja odstawiam za żadne skarby w tym momencie dostałam nowa butelkę inny smok i zadziałało... moze cos w tym kierunku pomoze kup jej butelke np. kubeczek 360* albo z takim dziubkiem

  OdpowiedzUsuń
 6. podałam Amelii dziś herbatke z łyżeczki i nawet piła :-)

  OdpowiedzUsuń
 7. przypomnialo mi sie , moja uwielbiala pic ze slomki !!! ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. no widzisz - ja zacznałam od kilku łyżeczek a poem szybko zaląpał jak pić ze szklanki a dopiero później nauczył się pić z niekapka

  OdpowiedzUsuń
 9. wydaje mi się, że pierś po posiłku to raczej kwestia przyzywczajnia i uspojenia, więc starałbym się robic wtedy co innego i go nie dawać, a butelkę z innymi napojami niz mleko dawałbym uparcie tylko może zawartiośc inna, może nie sama woda, tylko z glukozą, albo jakis soczek - przecież sa takie dal dzieci np. jabłkowy czy coś i w końcu załapie, jak nie będzie dostawać peirsi po jedzeniu to będzie się jej chciało pić i zacznie pić co innego!!

  OdpowiedzUsuń